REGULAMIN

Regulamin
Turkusowego Hamaka

I.Postanowienia ogólne

1.     Szanujemy się na blogu.
2.     Blog nie jest przeznaczony do sprzedaży prac na nim prezentowanych.
3.     Zakątek Kreatywnych Kobiet „Turkusowy hamak” to blog założony przez Sylwię - Lunę, którego współautorkamiEmila, Dysiak, LUNA i Zielonkowo. Powstał on w celu wspierania kreatywnych kobiet w zakresie szeroko pojętego rzemiosła artystycznego - wykonywanego amatorsko.
4.     Współautor bloga – administrator to zespół osób administrujących blogiem. Czuwających nad prawidłowym funkcjonowaniem strony. Zatwierdzających materiały i zdjęcia nadsyłane przez współtwórców bloga.
5.     Współtwórca bloga to osoba uczestnicząca w siłowniach twórczych organizowanych na blogu oraz mogąca za pośrednictwem administratorów zamieszczać swoje artykuły o tematyce związanej z twórczością artystyczną.
6.     Prawo autorskie  - wszystkie prezentowane przedmioty oraz zdjęcia na blogu są autorstwa osób współuczestniczących w tworzeniu strony (jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczamy). Nie zezwalamy na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez naszej zgody! Uszanuj naszą pracę
7.      Banery – używane na blogu banery są własnością Turkusowego hamaka, samowolne ich kopiowanie jest zabronione.

II. Udział w siłowniach twórczych

1.     Siłownia twórcza – to zabawa polegająca na stworzeniu pracy w dowolnej technice dostosowanej tematycznie, kolorystycznie do tematu siłowni.
2.     Siłownia twórcza  będzie ogłaszana raz w miesiącu  - każdego 17 dnia miesiąca. Czas na realizację tematu siłowni do 14 kolejnego miesiąca - po czym będą umieszczone na blogu zdjęcia waszych prac z podlinkowanymi nickami do waszych blogów:)
a.     W siłowni twórczej może wziąć udział każda osoba, która zajmuje się rzemiosłem artystycznym amatorsko. Osoba, która uczestniczy w siłowni, a posiada swoją stronę internetową np. bloga, FB, NK, www  zobowiązana jest do umieszczenia na swojej stronie internetowej podlinkowanego baneru danej siłowni twórczej, w której uczestniczy.
b.      Jedna osoba - współtwórca może zgłosić maksymalnie 3 prace na daną siłownię twórczą. Muszą one być nowe, nigdzie wcześniej niepublikowane!!
c.      Prace zgłoszone do zabawy można opublikować na swojej stronie www, NK, FB,  blogu dopiero w dniu ogłoszenia wyników głosowania !!!
d.     Do dnia 14 każdego miesiąca osoby są zobowiązane przesłać na adres e-mail silowniatworcza@gmail.com jedno zdjęcie lub jeden kolaż zdjęć dla każdej z trzech prac wykonanych przez siebie. W tytule e-maila wpisać należy temat siłowni twórczej na którą  zgłaszacie prace. W treści e-maila podać link do swojego bloga, strony NK, FB lub strony www. Meila prosimy podpisać nickiem blogowym - dotyczy osób posiadających blogi!!!
e.      Na jednym zdjęciu może znaleźć się jeden przedmiot – wyjątek stanowią komplety np. kolczyki i wisior. Czyli jeśli robicie 2 lub maksymalnie 3 prace do każdej pracy robicie osobne zdjęcie. 
 Ważne!! żeby dać równe szanse w głosowaniu na zdjęciach prac nie wolno umieszczać swoich nazw ani logo. W dniu ogłoszenia wyników głosowania zostaną podani autorzy prac wraz z przekierowaniem do ich blogów - jeśli takie posiadają lub na wyraźną prośbę autora do ich stron www, FB lub NK.
g.      Prace przesłane po terminie 14 każdego miesiąca godzina 23.59 nie będą brały udziału w głosowaniu.
3.     Głosowanie na najciekawszą pracę będzie przeprowadzone w komentarzach pod postem ze zdjęciami – nie można głosować na swoją pracę . Można oddać głos na 1 pracę.
a.     Głosowanie będzie trwało 5 dni od dnia zamieszczenia prac na blogu.
b.     W głosowaniu mogą brać udział wszyscy internauci, którzy zajrzą na stronę bloga w dniach trwania głosowania i mają  aktywną działalność na kontach google+, blogger, fecebook takie, które są nieaktywne  - nic się na nich nie dzieje, nie ma żadnych wpisów (dla nas fikcyjne!!!) nie będą brane pod uwagę w zliczaniu głosów!!! Osoby posiadające konta google lub blogger młodsze niż 2 miesiące proszone są o weryfikację swoich danych poprzez przesłanie na e-mail siłowniatworcza@gmail.com linku do swojej strony na FB lub NK (wiadomość ta jest tylko do wglądu administratora Turkusowego Hamaka).
c.      Oddanie głosu po upływie 5 dni będzie nieważne i nie będzie liczone.
d. Nie wolno prowadzić agitacji swojej pracy - prowadzi to do dyskwalifikacji pracy z konkursu!!!! 
e. Remis  - w razie wystąpienia remisu odbędzie się jednodniowe głosowanie wśród internautów w celu wyłonienia najciekawszej pracy. Praca, która zajmie drugie miejsce w dogrywce otrzyma wyróżnienie.
4.     Nagrody – za zwycięstwo w siłowni twórczej zwycięzca otrzyma
a.     baner z wyróżnieniem do umieszczenia na blogu, który zostanie przesłany do zwycięzcy drogą meilową,
b.     nagrodę rzeczową lub bon – jeśli będą przewidziane one w danej siłowni twórczej, w której uczestniczył zwycięzca.
c.      Zwycięzca jeśli wyrazi chęć będzie mógł ogłosić temat kolejnej siłowni twórczej (na który czekamy 5 dni od ogłoszenia wyników siłowni pod adresem e-mail turkusowyhamak1@gmail.com )  - nie bierze on wtedy udziału w ogłoszonej przez siebie siłowni twórczej!!! Może na nią zrobić przykładową pracę i ją zaprezentować oraz jeśli wyrazi chęć zrobić dla kolejnego zwycięscy nagrodę.
 
5.     Przystępując do siłowni twórczej wyrażacie zgodę na opublikowanie zdjęć przedmiotów zrobionych na siłownię twórczą oraz linków do waszych blogów na blogu „Turkusowy hamak”.
Wszelkie pytania i zastrzeżenia w sprawie siłowni twórczych prosimy kierować na adres meilowy: silowniatworcza@gmail.com gdzie zespół administratorów będzie się z wami kontaktował.

III. Udział w konkursie Kreatywna Kobieta Miesiąca


1) każdego 5 dnia miesiąca zespół TH ogłasza nowy konkurs na KKM. W ten sposób po roku uzbiera nam się grono12stu kreatywnych kobiet, których osobowości i blogi zaprezentujemy na łamach TH. 12 inspirujących, ciekawych blogów promujących kreatywność i oryginalność. Po roku, spośród wybranych 12stu kobiet zostanie ogłoszony konkurs na Kreatywną Kobietę Roku. Zasady konkursu na KKR ogłosimy we właściwym czasie

2) aby wziąć udział w projekcie, należy zostawić komentarz pod  postem dotyczącym KKM z adresem swojego bloga i jednozdaniową wypowiedzią na temat miesiąca, który będzie podawany co miesiąc przy ogłaszaniu kolejnego naboru do KKM.  Liczymy na wasze interesujące pomysły na zawarcie tematu w  tylko 1 zdaniu!
Należy również pobrać umieszczony w poście baner z tematem konkursu i umieścić go na pasku bocznym waszego bloga z przekierowaniem do właściwego posta.

3)do konkursu zapraszamy kobiety, które aktywnie dbają o swoje blogi, zamieszczając co najmniej 1 post w miesiącu 
- wyboru kobiety miesiąca dokonuje zespół Turkusowego Hamaka w  składzie: Emila, Sylwia, Magda, Edyta, Gosia. Nasze główne kryterium oceny to KREATYWNOŚĆ.

4) zgłoszenia blogów do konkursu na KKM przyjmujemy do 13 dnia każdego miesiąca do godz.23.59

5) ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 14 dnia miesiąca

6) nagrodami  dla osoby wygrywającej konkurs na Kreatywną Kobietę Miesiąca są:
  •  zamieszczenie na blogu TH posta autoprezentacyjnego, w którym umieścicie informacje o sobie, polach swojej działalności twórczej,  słowem… wszystko co uznacie za istotny przekaz o was dla nas.
  • osobisty baner do umieszczenia u siebie na blogu informujący o wygraniu konkursu
  • dla  chętnych ( mile widziane) umieszczenie na blogu TH własnej koncepcji z serii DIY, czyli zamiast kupować możesz zrobić sama! Dzięki temu jeszcze lepiej i bardziej uda nam się propagować ideę kreatywności.
IV. Współtworzenie bloga

1.     Osoby posiadające blogi, strony www mogą za pośrednictwem administratorów bloga: Luny, Emili, Dysiaka, LUNY i Zielonkowa publikować posty w Zakątku Kreatywnych Kobiet „Turkusowy hamak”.
2.     Aby opublikować tekst na blogu należy skontaktować się z nami poprzez adres turkusowyhamak1@gmail.com  w temacie meila wpisujecie PUBLIKOWANIE oraz dziedzinę rzemiosła artystycznego, którego publikacja dotyczy np. Publikowanie – haft krzyżykowy, Publikowanie – decoupage itd.
3.     Wasze posty będą podpisane waszym nickiem wraz z przekierowaniem na wasze blogi lub strony www
4.     Posty mogą dotyczyć tych dziedzin rzemiosła artystycznego, którymi się zajmujecie – mogą to być teksty, teksty ze zdjęciami, tutoriale, zwycięscy siłowni twórczych mogą podać tematykę kolejnej siłowni.
5.     Zgłaszając chęć publikowania posta wyrażacie zgodę na umieszczenie go na stronie Turkusowego hamaka.
6.     Osoby publikujące teksty na stornie Turkusowego hamaku otrzymają drogą meilową baner o współpracy z blogiem, który należy umieścić na pasku bocznym z przekierowaniem na stronę Turkusowego hamaka.
7.     Jeśli nie jesteście autorem umieszczanego tekstu lub zdjęć podajecie linki do stron, z których korzystaliście.
8.     Wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące zasad współtworzenia bloga prosimy kierować na adres mielowy turkusowyhamak1@gmail.com gdzie zespół administratorów udzieli na nie odpowiedzi.