czwartek, 17 października 2013

Siłownia twórcza - "Kuchnia sercem domu"

Witajcie drogie Hamakowiczki i Hamakowicze!!!

Jesień tak jak i lato to czas kiedy chętnie robimy przetwory z płodów natury. Szczególnie, że jesienią wieczory są długie. Wolne chwile spędzamy w kuchni, z której unoszą się zapachy smażonych jabłek, gruszek, śliwek, suszonych grzybów....Zamykamy w słoiki te cuda by cieszyły nas swym smakiem i kolorem zimą. Nie bez powodu też nasza poprzednia zwyciężczyni Siłowni Twórczej Paulina wymyśliła dla Was nowy temat zmagań:)A w uzasadnieniu swojego wyboru napisała:
"Kuchnia dla każdej z kobiet jest czymś ważnym , sercem domu. W kuchni czuć wszelkie smaki i zapachy tego co gotujemy. W kuchni odbywamy długie rozmowy. Jest ona takim zapachowo -  smakowym sercem domu. Każdy z nas ma coś, co się nam z nią kojarzy."

Nasz Zespół też ma oczywiście skojarzenia z kuchnią jako sercem domu:)
W tym miejscu chciałam umieścić jeszcze jedną ważną informację - ponieważ pojawiły się głosy, że nasz Zespół łamie regulamin dotyczący niepublikowania na blogach prac dotyczących Siłowni Twórczych - drogie Hamakowiczki zwłaszcza te nowe - nikt z naszego Zespołu tworzącego Turkusowy Hamak nie bierze udziału w konkursie dlatego my publikujemy prace na naszych blogach przed głosowaniem (po prostu nie bierzemy udziału w naszych konkursach - konkursy są przeznaczone dla Was nie dla osób wchodzących w skład Zespołu tworzącego Turkusowy Hamak). Publikujemy prace, ponieważ chcemy zachęcić jak najwięcej osób do uczestnictwa w Siłowniach Twórczych oraz pomóc Wam, zainspirować jak można dany temat ująć w różnych dziedzinach rękodzieła. Uwierzcie czasem jest tak, że dostajemy od zwyciężczyni temat na nową Siłownię i mamy czarną dziurę przez parę dni w głowie jak go ugryźć;) żeby było najlepiej i żeby pokazać Wam, że można go interpretować na różne sposoby:) mamy nadzieję, że choć trochę Wam tymi  naszymi pracami pomagamy. Natomiast Wy przystępując do Siłowni, czyli przysyłając swoją pracę na głosowanie nie możecie publikować swoich zrobionych prac przed zakończeniem głosowania w celu zachowania reguły Fair - Play. Tyle z mojej strony sprostowania zaistniałego nieporozumienia.
A teraz nasze prace w nowej Siłowni:)

Dysiak wykonała do kuchni zestaw w stylu Kath Kidston, na który składa się: chlebak, magnesy na lodówkę i dekoracyjną tabliczkę na zapiski.

Luna wykonała haftowany woreczek na sztućce, serwetkę na tacę i ściereczkę kuchenną.
Emila wyhaftowała etykiety do ziół w doniczkach, serduszka, które są zawieszkami o korzennym zapachu przeciwko molom spożywczym oraz obrazek "Kocham gotować".

Ja Sylwia - Luna wydziergałam ocieplacz na kubek żeby moja pyszna herbata z sokiem z pigwy nie stygła mi tak szybko w jesienne wieczory kiedy siedzę w mojej pracowni i tworzę.


Paulina natomiast wykonała lawendową deskę ręcznie malowaną.A teraz kilka zasad - proszę was o zapoznanie się z nimi dokładnie TU
 • Każdy może zgłosić maksymalnie 3 prace. Prace muszą być nowe tzn. takie, które nie były nigdzie publikowane. Prace nie mogą tez zostać opublikowane aż do ogłszenia wyników! 
 • Zgłoszenia należy przesyłać na adres: silowniatworcza@gmail.com. 
 • W temacie maila wpiszcie tutuł Siłowni Twórczej, a w treści wiadomości Wasz nick blogowy i adres bloga oraz w załączniku zdjęcia prac konkursowych. Każda praca powinna być na osobnym zdjęciu lub kolażu zdjęć. Zdjęć nie można podpisywać i zamieszać znaków wodnych 
 • Na swoim blogu, fb, lub stronie www należy umieścić baner informujący o Siłowni Twórczej, który znajduje się na początku niniejszego posta oraz w e-mailu przesłań nam link do weryfikacji tego faktu.
  Nie przerażajcie się powyższym regulaminem jest on stworzony w celu zapewnienia wam zasad Fair- Play. Czekamy z niecierpliwością na wasze prace:)


  Żeby dopomóc Wam w podjęciu decyzji o uczestnictwie w Siłowni Twórczej postarałyśmy się oczywiście o nagrody:)

  Nasz nowy sponsor sklep Retro Koraliki ufundował dla Was nagrodę bon rabatowy w wysokości 30zł na zakup produktów oferowanych w sklepie, a znajdziecie tu półprodukty z zakresu biżuterii, decoupage, scrapbookingu i innych technik.  Nasz kolejny sponsor sklep Hobby Studio, gdzie znajdziecie półprodukty do różnych dziedzin rzemiosła: haftu, decoupage, scrapbookingu, ufundował dla zwycięzcy obraz do wyhaftowania.
  Kolejna nasza Sponsorka pani Maria prowadząca sklep z półfabrykatami do tworzenia biżuterii MARMAD dla zwycięzcy ufundowała bon rabatowy 10% za co serdecznie dziękujemy!!!  I

  kolejny nasz Sponsor bon rabatowy o wartości 10% na zakup w Sklepie Passion Room, gdzie możecie zaopatrzyć się między innymi w półprodukty do tworzenia biżuterii.  Paulina też przeznaczyła dla Was nagrodę - za co serdecznie dziękujemy - piękną lawendową deseczkę:)

  Myślę, że nagrody są kuszące i powstanie wiele prac na tą Siłownię Twórczą - czekam z niecierpliwością na Wasze cuda:) Na wasze prace czekamy do 14 listopada do godziny 23.59  Zapraszamy Was do oddawania głosów na prace zrobione na Siłownię Twórczą "Jesienią malowane" - głosy można oddawać jeszcze do 19 października godziny do 23.59.
  A teraz kochane uruchomcie swoją wyobraźnię i twórzcie piękne prace jesienią malowane. Życzymy Wam wiele weny twórczej...  6 komentarzy:

  1. :)
   jak zawsze wzroku oderwać nie mogę od Waszych pięknych prac przykładowych!!

   OdpowiedzUsuń
  2. A chętnie wezmę udział, dawno mnie u was nie było, a mam coś w zanadrzu :P

   OdpowiedzUsuń
  3. genialne takie zawieszki na lodówkę.. napisałabym sobie: ,,Po 18 nieczynne" :D

   OdpowiedzUsuń
  4. Podoba mi się temat :) i inspiracje!

   OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo piękny temat i zachwycające inspiracje:) Banerek na moim blogu jest umieszczony:) Pozdrawiam serdecznie:)

   OdpowiedzUsuń

  Dziękujemy ci za odwiedziny w naszym Zakątku i zostawienie po sobie śladu:)