czwartek, 4 lipca 2013

Uszyj mi to mamo - Max - "Max and Ruby"

Witajcie Hamakowiczki!

Przygotowałam dla Was  kolejny schemat haftowanej zabawki dla Waszych pociech :) Dzisiaj będzie mięć premierę nowa kolekcja zabawek - skierowana do młodszych dzieci - "Max i Ruby". Znacie? :D Schematy do nich będą się pojawiać na przemian z Kucykami. Zabawki z tej kolekcji są większe niż kucyki. Myślę, że w sam raz do zabawy dla mniejszych dzieci, mogą też pełnić funkcję przytulanki w łóżeczku. Schematy idealne na lato, nie wymagające zbytniej uwagi - duże powierzchnie jednego koloru. Spokojnie można zabrać tamborek na plac zabaw  :)

Nie przedłużając zapraszam na kolejny post z cyklu :
Jako pierwszy w kolekcji pojawił się mały króliczek - Max. Główny bohater ulubionej przez naszej dzieci bajki.
Do wyszycia zabawki polecam len Belfast Zweigart w kolorze naturalnym, lub innym kontrastującym do białego futerka kolorze. Tak jak wspominałam ostatnim razem haftować można na każdej tkaninie o równym splocie. Jedynym warunkiem jest tylko to, że musi być wystarczająco miękka, żeby łatwo było uszyć zabawkę - dlatego usztywniona aida sie nie nadaje.


Haftujemy dwiema nićmi muliny dmc, kontury zaś jedną. French knoty robimy dwiema nićmi muliny.

Do pobrania TU
Po uszyciu zabawka będzie mieć ok 11,5 x 8,5 cm

potrzebne materiały:


- kawałek lnu Zweigart Belfast 32 ct - 18x14 cm
- mulina DMC według spisu przy schemacie
- igła nr 26 (do konturów może być cieńsza)Schemat możecie użyć tylko w celach prywatnych. Nie zezwala się na jego powielanie i rozpowszechnianie.
Więcej zdjęć maskotki możecie obejrzeć u mnie na blogu.

Jak uszyć taką zabawkę możecie zobaczyć TUTAJ :)

Mam nadzieje, że spodobał się Wam mój schemat. Koniecznie pochwalcie sie w komentarzu pod tym postem, jeżeli uszyjecie takie maskotki poprzez wklejenie linka do posta u Was na blogu :) Podajcie źródło, skąd pochodzi schemat, żeby inni też mogli z niego skorzystać :)Do 14 lipca możecie przysyłać do nas inspirowane wakacjami prace. Więcej informacji o Siłowni Twórczej "Wakacje tuż, tuż" znajdziecie TU.8 komentarzy:

Dziękujemy ci za odwiedziny w naszym Zakątku i zostawienie po sobie śladu:)